Mészároséknak nagyon bejött a Nagyon Balaton program
Lassan alig találni olyan borhetet, fesztivált, zenei rendezvényt a Balaton körül, ahol támogatóként vagy koprodukciós partnerként ne jelenne meg a Nagyon Balaton logója.
Lassan alig találni olyan borhetet, fesztivált, zenei rendezvényt a Balaton körül, ahol támogatóként vagy koprodukciós partnerként ne jelenne meg a Nagyon Balaton logója.
Orbán Viktor már egyetlen személyen keresztül érvényesíteni tudja akaratát a legfontosabb állami cégek, köztük az ország egyik legnagyobb vállalatcsoportja, az MVM felett.
Az új oligarchákhoz vándorló kapacitás, területfoglalás, és egyre csillagászatibb összegek: így fest a magyar vasúti beruházások világa.
Pilóta- és géphiány is várható a fapados légitársaságoknál, pedig már most is súlyos késésekhez vezetnek a kisebb fennakadások.
Soha nem kellett ennyit várni még Csehország modernkori történelmében arra, hogy megalakuljon az új kabinet, Andrej Babisnak és csapatának 264 nap után sikerült, második nekifutásra.
Az űrtechnológiának földi piacokat, a vállalkozó kedvű üzletembereknek befektetéseket keres az Európai Űrügynökség Magyarországon is megjelenő irodahálózata.
Törvényi akadálya sincs már az év közbeni osztogatásnak, legfeljebb az EU felé kell magyarázkodni.
Az OTP került a lista élére, de más volna a helyzet, ha azt néznénk, hogy Magyarországon belül hány dolgozó van.
Három mód van arra, hogy egy cég előrelépjen a magyar vállalatok toplistáján: legyen jól működő nagyvállalat, a kormányzati centralizáció nyertese, vagy adóoptimalizáló multi lerakata.
Minden együtt van a 2rule-ban, ami Orbán Viktor rendszerét jellemzi.
A hoppon maradt Volánbusz és BKV is kártérítést vár.
Cristiano Ronaldóval nemcsak egy kiváló focistát, hanem jövedelmező brandet is vesz az olasz Juventus. De nem ő az egyetlen, aki az üzleti életben is sportága legendája.
Irány Ausztria – adta ki a jelszót az MNB, 180 pontban összefoglalva, mit kell tenni a gyorsabb felzárkózásért.
Bár senki nem hibázott, sokan veszíthetnek a Greenyard bajai üzemében történt, kilenc emberéletet követelő lisztériafertőzéssel. A legtöbb kárt a hazai ágazat szenvedheti el.
Kockázatos különállás vagy extra védelem az euróövezetben, az önálló monetáris politika feladása árán – a forint legutóbbi gyengülése ismét aktuálissá teszi a dilemmát, amelyről az e heti HVG-ben olvashatnak részleteket.
Ha megvalósul a kormány legújabb terve, tovább duzzadhat az elvándorló tudósok és kutatók tengere. A terv szerint ugyanis a kutatási pénzek egyre nagyobb hányadáról születhet döntés minisztériumokban, pártvezetők irodáiban.
Ha kiszélesedik és globálissá válik az USA–Kína-, illetve az USA–EU-vámháború, és a világkereskedelem útjába mindenütt akadályok gördülnek, azt azok az országok is megszenvedik, amelyek nem közvetlenül érintettek a konfliktusban. Mi is.
Egyre többen teszik fel ezt a kérdést. A magyar miniszterelnök ugyanis politikailag jól jöhet ki abból, hogy a menekültügy rendezetlensége a schengeni rendszer tönkretételével jár.
Visszavonul Simicska Lajos. Orbán legyőzte, de még utoljára tisztességesen kifizetik, cserébe sem a gazdaságban, sem a közéletben nem marad valódi hatalma. Vagy mégis?
A budapesti egyetemisták által szervezett és nagyrészt őket is tömörítő felekezetközi vallási mozgalom, a Felház – aminek Orbán Gáspár az egyik vezetője – egyre több vidéki városban jelenik meg.